• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
Ajakava
(Koorid, täpsustatud ajakava on SIIN.)

NSSS 2014 festivaliprogrammis on traditsiooniliselt avamine, koorikontserdid ja suur galakontsert. Lisaks sellele toimub dirigentide töötuba, Festivali Klubi, avatud on Muusika Nurk.

KOORIKONTSERDID toimuvad nii neljapäeval kui ka reedel. Kokku on kahe päeva jooksul 10 head kolme-koori-kontserti, mis paiknevad kõik Tartu vanalinnas. Kontserdipaigad asuvad üksteisest kuni 10 minuti kaugusel, seega on kuulajal suurepärane võimalus saada festivalist osa täiel rinnal ja kuulata mitut kontserti. Kuna NSSS 2014 alateema on "Me/We", esitab iga koor vähemalt mõne laulu, mis on põhjamaise taustaga ja koori jaoks kuidagi oluline. Iga koor tutvustab ennast, ning igal koorikontserdil astub üles ka üks instrumentalist. Paneme Teile südamele, et tuleksite kontserdile varakult kohale - vastasel korral ei pruugi Teile kohti jätkuda!

GALAKONTSERT "Meri. Mets. Linn" toimub laupäeval, 26. aprill kell 19.00 A. Le Coq-i spordihoones, mis ehitatakse vaid selleks üheks päevaks kontserdisaaliks ümber. Galakontserdi repertuaar ehk „Meri. Mets. Linn“ koosneb põhjamaade muusika repliikidest, mis on seotud siia tulnud kooridega – iga koor valis välja laulu, mis iseloomustab nende koori kui osa oma rahvast kõige paremini. Maria Kõrvits põimis need helid (meri, mets, linn) kokku ja nii valmiski uudisteos, mis keelpillide ja 1300 lauljaga ettekandele tuleb. Sahinatest ja sosinatest pungil teoses tunnete kindlasti ära meloodiad nt "Dancing Queen'ist", "Finlandiast", "Tuljakust". Kontsert on täielikult lavastatud: laul, tekstid, valgus, video, dekoratsioonid. NB! Galakontserdi piletid on nummerdamata. Palume kohale tulla umbes 30 minutit varem, et vältida segadust ja saada parimad kohad! Uksed avatakse tund aega varem ning külastada saab Muusika Nurka (vt eestpoolt), kus on väljas eesti muusika ja väliskooride plaadid. Ühistranspordiga kontserdipaigale jõudmisest lugege SIIT.

26. aprill kell 19.00 A. Le Coqi spordimaja
Kunstiline juht: Triin Koch
Lavastaja: Anne Türnpu
Sisujuht: Ants Johanson
Helilooja: Maria Kõrvits
Esitajad: 38 tipptasemel üliõpilaskoori 1300 lauljaga Soomest, Norrast, Rootsist ja Eestist ning festivali kammerorkester

MUUSIKA NURK. NSSS-i ajal tegutseb Muusika Nurk, millel on kaks osa: Eesti koorimuusika tutvustamine (nootide, CD-de müük jms) ning festivalikooride CD-de müük. CD-de ja nootide nimekiri avalikustatakse peagi NSSS-i kodulehel. Muusika Nurk on galakontserdi ajal avatud A. Le Coq-i spordihoones, neljapäeval ja reedel Tartu kesklinnas.

Neljapäev, 24. aprill 2014
15.00
Dirigentide töötuba NSSS-i dirigentidele
17.00, Raekoja plats
Avamine Tartu Raekoja platsis
19.00,
TÜ aula (Ülikooli 18)
Koorikontsert "Haned-luiged":
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (EST, nk)
Brahe Djäknar (FIN, mk)
Tartu Ülikooli Kammerkoor (EST, sk)
Florakören (FIN, nk)

Festivali esimesel koorikontserdil esinevad kaks võõrustavat Tartu Ülikooli koori ning sõpruskoorid Turu Ülikoolist. Esitamisele tulevad teosed Rautavaara, Mäntyjärvi, Komulaineni, Tormise, Kreegi, Grigorjeva, Pärdi jt heliloojate sulest.
Soovitame pileti osta eelmüügist ja olla kohal 15 minutit varem!
19.00,
TÜ ajaloo muuseum
(Lossi 25)
Koorikontsert "Väike õhtumuusika":
Tromsø Akademiske Kvinnekor (NOR, nk)
Kalmar Nations Kören (SWE, sk)
Resonanssi (FIN, nk)
Studentersangforeningen i Bergen (NOR, mk)

Kontserdil esinevad Soome, Rootsi ja Norra koorid, kes esitavad kaunist õhtumuusikat väärikas ajaloomuuseumis. Esitamisele tulevad teosed Kjerulfi, Kruse, Rehnqvisti, Shanty jt heliloojate sulest. Soovitame pileti osta eelmüügist ja olla kohal 15 minutit varem!
20.00,
Jaani kirik (Jaani 5)
Koorikontsert "Laineid murdes":
Linnea (SWE, nk)
Cassiopeia (FIN, sk)
Linköpings Studentsångare (SWE, mk)

Esitamisele tulevad teosed Ernesaksa, Nystedti, Kostiaineni, Mäntyjärvi, Parkmani jt heliloojate sulest. Soovitame pileti osta eelmüügist ja olla kohal 15 minutit varem!
20.00, TÜ kirik
(Jakobi 1, peahoone taga)
Koorikontsert "Laulan rannal, igatsen":
Det Norske Mannskor av 1995 (NOR, mk)
LTH-kören (SWE, sk)
Polyteknikkojen Kuoro (FIN, mk)

Kõik kolm esinejakoori on pärit rannaäärsetest linnadest: Tromsø (1600 km), Lund (1000 km) ja Espoo (300 km). Esitamisele tulevad teosed Rautavaara, Komulaineni, Pärdi, Karlssoni, Lennoni, Komulaineni jt heliloojate sulest. Soovitame pileti osta eelmüügist ja olla kohal 15 minutit varem!
21.00-01.30Festivali klubiõhtu Illusioonis, sissepääs vaid NSSSi osalejatele.

Reede, 25. aprill 2014
16.00,
TÜ aula (Ülikooli 18)
Koorikontsert "Südamepõhjast":
Trondhjems Studentersangforening (NOR, mk)
Lyran (FIN, nk)
Akademiska Sångforeningen (FIN, mk)


Kontsert on Tartu Ülikooli töötajatele töötõendi ettenäitamisel tasuta!
Nende väga heade kooride esituses kuulete teoseid Rehnqvisti, Järvineni, Tormise, Nystedti, Madetoja, Sigurbjörnssoni, Paakunaineni jt heliloojate sulest. Soovitame pileti osta eelmüügist ja olla kohal 15 minutit varem!

17.00, TÜ kirik
(Jakobi 1, TÜ peahoone taga)
Koorikontsert "Maa ja taeva vahel":
Lappeenrannan Teekkarilaulajat (FIN, mk)
LiHtösen (SWE, nk)
Pedavoces (FIN, sk)
Stockholms Akademiska Damkör (SWE, nk)

Esinemispaigaks on kunagine Tartu Ülikooli kirik, millele pärast Teist maailmasõda ehitati raudbetoonist vahelaed. Arvestades, et see uus teine korrus on endise kiriku suures saalis, viibivad interpreedid ja kuulajad sõna otseses mõttes maa ja taeva vahel. Esitamisele tulevad teosed Lennoni, Germanotta, Kostiaineni, Kuula, Cook’i, Hammarströmi, Olofssoni jt heliloojate sulest. Soovitame pileti osta eelmüügist ja olla kohal 15 minutit varem!
17.30,
Tasku keskus (Turu 2)
Koorikontsert "Frakid Taskus" (kontsert on tasuta!):
Turun Yliopiston Kuoro (FIN, sk)
Snapsakademien (SWE, mk)
Stavanger Studentsangforening (NOR, sk)
Tartu Akadeemiline Meeskoor (EST, mk)


Kontsert on tasuta!

Esitamisele tulevad teosed Hannikaineni, Lintilahti, Kostiaineni, Williamsi, Wiberghi, Kvandali, Ritsingu, Valgre jt heliloojate sulest.
18.00,
Jaani kirik (Jaani 5)
Koorikontsert "Põhjatähed":
Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor (EST, mk)
Kvindelige Studenters Sangforening (NOR, nk)
Den norske Studentersangforening (NOR, mk)

Nende väga heade kooride esituses kuulete teoseid Ødegaardi, Grau, Valeni, Wagneri, Jenseni, Olseni, Tormise, Valkoneni jt heliloojate sulest. Soovitame pileti osta eelmüügist ja olla kohal 15 minutit varem!
19.30,
Tartu Uus Teater
(Lai 37)
Koorikontsert "LEVI+KOOR=JEE!":
Cantus Mercurialis (FIN, sk)
SKÖN (SWE, sk)
Teekkarikuoro (FIN, sk)

Tegu saab olema tõelise rokk-kontserdiga, nagu koorid on ise lubanud! Esitamisele tulevad teosed Stewarti, Mercury, Previte’i, Heap’i, Orffi, Lennoni, McCartney jt heliloojate sulest. Soovitame pileti osta eelmüügist ja olla kohal 15 minutit varem!
21.00,
Jaani kirik (Jaani 5)
Koorikontsert "Öövalgus":
Västgöta Nations Manskör Korgossarna (SWE, mk)
Academic Women’s Choir of Tallinn University of Technology (EST, nk)
Stockholms Studentsångare (SWE, mk)


Kolmekoorikontsertide sarja lõpetab sulnis „Öövalguse“ kontsert. Esitamisele tulevad teosed Poulenc’i, Stenhammari, Uusbergi, Ritsingu, Lemba, Janequini, Sandströmi jt heliloojate sulest. Soovitame pileti osta eelmüügist ja olla kohal 15 minutit varem!

21.30-01.30, Illusioon
Festivali klubiõhtu Illusioonis, sissepääs ka linnarahvale. Lisaks kooride vokaalansamblitele on NSSS palunud klubisse Ukraina juurtega võrratu Eesti bändi SVJATA VATRA!!!
    
Laupäev, 26. aprill 2014
19.00-20.15,
A. Le Coq-i spordihoone (Ihaste tee 7)
Galakontsert
Lugege galakontserdi kohta täpsemalt lehekülje algusest!
NB! Galakontserdi piletid on nummerdamata! Palume kontserdil kohal olla umbes 30 minutit varem ja kasutada võimalusel kohale jõudmiseks ühistransporti! Uksed avatakse tund aega varem ning külastada saab Muusika Nurka (vt eestpoolt), kus on väljas eesti muusika ja väliskooride plaadid.
Ühistranspordiga kontserdipaigale jõudmisest lugege SIIT.
21.00-05.00Galaõhtusöök, sissepääs vaid NSSSi osalejatele